BIG.NINE XT Test

BIG.NINE XT víťazom testu v najnovšom vydaní MBUK

Nášmu karbónovému modelu BIG.NINE XT sa podarilo vyhrať test v aktuálnom vydaní magazínu MBUK XC-BIKE (06/20 - str. 96-109) vo veľmi silnej konkurencii.

Testovací jazdci si obľúbili "komfortnú jazdu aj na dlhších trasách", "bezchybne fungujúce radenie Shimano XT, ktoré zaručuje precíznu a hladkú zmenu prevodov bez ohľadu na podmienky" ako aj fakt, že "sa ňom jazdí dobre aj na rýchlych a intenzívnych jazdách".

Záver:
"BIG.NINE možno nie je najvýraznejším bicyklom - nemá žiarivé prvky ako Canyon, ani moderný tvar Specializedu - ale to, čo mu ide dobre, je presne to, čo sa od neho žiada.

Rýchlo sa dostane na vrchol kopcov a vcelku rýchlo vás dostane aj späť dole, zatiaľ čo osadené komponenty by mali vydržať jednu, dve sezóny bez prílišných sťažností.

Nakoniec to bola práve Merida, ktorá robila najmenšie kompromisy. Áno, uvítal by som dlhší rám s plytšími uhlami, ale vo výsledku to na moju rýchlosť nemalo takmer žiadny vplyv.

Komponenty osadené na ráme fungovali veľmi dobre a ako celok, vďaka zhovievavejšej zadnej stavbe, bol často prvou voľbou v prípadoch, keď som chcel prejsť zopár rýchlych kilometrov počas slnečného zimného rána."

Celú recenziu nájdete v poslednom vydaní magazínu MBUK alebo ju stiahnite ako PDF cez nižšie umiestnené tlačidlo. Test takisto nájdete (ako samostatný článok) na stránkach servera Bikeradar (odkaz tu).

Viac informácií o modeli BIG.NINE XT vrátane geometrií a špecifikácií, kliknite na nižšie uvedený odkaz. Pre zobrazenie kompletnej ponuky hardtailov Merida, kliknite sem.